What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Φέισπαλμ σταφ

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,600
Αυτο θα μπορουσε να ειναι ενα αψογο αρθρο απο το κουλουρι. Η αληθεια ειναι μια ματια την εριξα στην url.
Το προβλημα με την Αγγλια ειναι οτι οταν οι Γαλλοι εκοβαν το βλαβερο λιπος, οι Αγγλοι προσπαθησαν να το εμποδισουν.
Δεν τους αρεσε η διαιτα.
Το ιδιο εγινε κι εδω. Οταν ειχαμε την ευκαιρια να ισιωσουμε το χορταρι, δεν το καναμε. Βαφτισαμε τους γερμανοτσολιαδες τσολιαδες και τωρα βγαζουν γλωσσα τα αγριοχορτα.
Οι ιστορικες ευκαιριες δεν πρεπει να πηγαινουν χαμενες, επειδη επηρεαζει αρνητικα τις μετεπειτα γενιες.

Ιδιωτικο νερο ηθελαν οι Αγγλοι Μητσοτακηδες. Καθε φορα που ενας ιδιωτης φερεται σαν ζωο, θα πρεπει να γινεται μια κληρωση και το random διοικητικο συμβουλιο που θα βγαλει η κληρωτιδα... ουφ, σωστα το εγραψα, να το πετανε στην θαλασσα. Η ταφρος των Μαριανων ειναι καλο σημειο. Να κανουμε παρτι μεχρι να φτασουν στον πατο. Μολις κανουν πουφ στον πατο, θα ριχνουμε βεγγαλικα.
Μετα θα τα βρουν αυτοι μεταξυ τους. Αυτοματοποιηση το λενε.

Ο κουνελος, αν θετε το πιστευετε, ειναι πολυ καλος με αυτα τα πραγματα και ειναι ο λογος που ειναι αριστος στις επαγγελματικες του υποχρεωσεις.

giphy-downsized.gif
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,600
Απο τα trend που παιζουν.

Επαιξε Mandela Effect με την εταιρια/logo fruit of the loom. Κλασσικη αναλαφρη ειδηση αλλα οχι αυτη τη φορα.
Εχουν παιξει αντιδρασεις και σεναριο συνωμοσιας που λεει οτι οι κυβερνησεις κανουν πειραματα με το Mandela Effect.
Καποιος ειπε οτι η εταιρια ειχε, καποτε, στο σημα της ενα κερας αφθονιας. Η απαντηση της εταιριας ηταν οτι αυτο δεν συνεβει ποτε και δημοσιευσε ολες τις παραλλαγες του logo της.
Αμεσως μετα καποιος ποσταρε φωτογραφια με t shirt που φερει το συγκεκριμενο logo. Αργοτερα, εμφανιστηκε και ενα δευτερο t shirt. Τα σεναρια εχουν παρει φωτια.



Μεταφυσικο, καπου εχουμε θεμα, δεν το βρηκα, δεμενοιαζει, προσπαθησα με ειλικρινη διαθεση.

Ειναι καποιοι τυποι που παιρνουν σβαρνα τα νεκροταφεια με μια συσκευη; app; δεν εχω καταλαβει τι ειναι αυτο το πραγμα.
Δεν το εψαξα.
Αυτη η "συσκευη" πιανει κουβεντα με τις περιφερομενες ψυχες. Βασικα πιανει ομιλιες των νεκρων και ο επιδοξος ghostbuster απανταει/ρωταει. Οι φωνες που ακουγονται απο το υπερπεραν ειναι σαν παρεμβολη ραδιοφωνικου σηματος.
Το αστειο βρισκεται στις συνομιλιες. Θα παραθεσω παραδειγμα που με εκανε να γελασω.
casper: φυγε
ghostbuster: γιατι;
casper: κινδυνος
ghostbuster: πως σε λενε;

Αυτο που εμαθα ειναι οτι οι νεκροι, δεν μπορουν να βγαλουν ακρη με τους ζωντανους. Ισχυει για ολες τις συζητησεις.
Ουτε εγω βγαζω ακρη με αυτες τις συζητησεις. Μηπως ειμαι απεθαντος;
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,616
Απο τα trend που παιζουν.

Επαιξε Mandela Effect με την εταιρια/logo fruit of the loom. Κλασσικη αναλαφρη ειδηση αλλα οχι αυτη τη φορα.
Εχουν παιξει αντιδρασεις και σεναριο συνωμοσιας που λεει οτι οι κυβερνησεις κανουν πειραματα με το Mandela Effect.
Καποιος ειπε οτι η εταιρια ειχε, καποτε, στο σημα της ενα κερας αφθονιας. Η απαντηση της εταιριας ηταν οτι αυτο δεν συνεβει ποτε και δημοσιευσε ολες τις παραλλαγες του logo της.
Αμεσως μετα καποιος ποσταρε φωτογραφια με t shirt που φερει το συγκεκριμενο logo. Αργοτερα, εμφανιστηκε και ενα δευτερο t shirt. Τα σεναρια εχουν παρει φωτια.



Μεταφυσικο, καπου εχουμε θεμα, δεν το βρηκα, δεμενοιαζει, προσπαθησα με ειλικρινη διαθεση.
Κάποιοι άνθρωποι έχουν πολύ άπλετο χρόνο και ελάχιστα χόμπι μου φαίνεται...
ναι και εγώ έτσι το έχω στο μυαλό μου, αλλά όσες φορές το είχα δει πριν από αυτό το άρθρο ήταν σε τόσο μικρές εφαρμογές που δύσκολο να ξεχωρίσεις αν έχει το κέρας ή όχι.
Κάπου έχω ένα μπλουζάκι, θα το ψάξω, αν και δεν έχω λόγο να μην πιστεύω ότι δεν έχει κέρας και είναι παιχνίδια του μυαλού, με έχει προδώσει πολλές φορές στις γλυκές αναμνήσεις vs reality άλλωστε.
 

Elric

Blackguard
Joined
Dec 16, 2012
Messages
1,143
Κάπου έχω ένα μπλουζάκι, θα το ψάξω, αν και δεν έχω λόγο να μην πιστεύω ότι δεν έχει κέρας και είναι παιχνίδια του μυαλού,

Μα αυτό είναι το mandela effect, να θυμάσαι οτι στο σήμα έχει κέρας και να μην έχει.

Δεν είναι παιχνίδια του μυαλού.
Και αν βρεις την μπλούζα δεν μπορείς να αποδείξεις τίποτα γιατί έχουμε αλλάξει χρονογραμμή.
Στην παλιά είχε κέρας, στην καινούρια δεν έχει.
Το ίδιο και με το μονόκλ στον τύπο στις κάρτες της μονόπολυ.
Στην παλιά χρονογραμμή φορούσε, στην καινούρια δεν φοράει.
Στην παλιά χρονογραμμή ο Μαντέλα πέθανε στη φυλακή, στην καινούρια όχι.

Αυτό λέει η θεωρία.
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,332
Εγώ πάντως έχω φρουτομπλουζακια με κερατα απάνω, αλλά δεν τα μετράω γιατί είναι από την λαϊκή/παζαρια και κατά 99% είναι made in Santa Barbara.
 

Norshgaath

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Aug 3, 2023
Messages
1,992



1712052135710.png

Εκει θελανε να βαλουν ανεμογεννήτριες αλλα αντεδρασε ο κοσμος και ειπαν οτι η εταιρεια απεσυρε το ενδιαφερον και εφυγε... Η εταιρεία είναι η ΤΕΡΝΑ του γεραπετριτη

 
Last edited:

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,595


αυτος ο αθρωπος τωρα αντιμετωπιζοταν για χρονια ως γκουρου του ιντερνετ, του ηλεκτρονικου εγκληματος κλπ.
καλα, με τετοια φατσα και λεγειν, παντα μου φαινοταν φαιδρος, αλλά το σημερινο ξεπερασε καθε οριο.
απλα τραγικος.

εφταιγε το θυμα που φαινοταν στα ποστς χαρουμενο κι οχι τα ελληνικα μπέικον που εγινε δολοφονια στην πορτα τους, ενω πριν ειχαν αντιμετωπισει το θυμα με φαιδρες παπαργιές και ωχαδερφισμο μεγατονων.
 
Last edited:

munkinnousu

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Dec 6, 2014
Messages
1,600


αυτος ο αθρωπος τωρα αντιμετωπιζοταν για χρονια ως γκουρου του ιντερνετ, του ηλεκτρονικου εγκληματος κλπ.
καλα, με τετοια φατσα και λεγειν, παντα μου φαινοταν φαιδρος, αλλά το σημερινο ξεπερασε καθε οριο.
απλα τραγικος.

εφταιγε το θυμα που φαινοταν στα ποστς χαρουμενο κι οχι τα ελληνικα μπέικον που εγινε δολοφονια στην πορτα τους, ενω πριν ειχαν αντιμετωπισει το θυμα με φαιδρες παπαργιές και ωχαδερφισμο μεγατονων.

 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,600
ενω πριν ειχαν αντιμετωπισει το θυμα με φαιδρες παπαργιές και ωχαδερφισμο μεγατονων.
Οδηγαω και χτυπαει τηλεφωνο με απελπισια. Παιζει ενα σοβαρο θεμα που κανονικα ηθελε κληση στην αστυνομια, οχι σε μενα. Εκεινη την ωρα περναω μπροστα απο τμημα. Κλεινω τηλεφωνο και παταω φρενα. Παω στο εισοδο και παιζει ο τσοσμπα που φυλαει τον σκουπιδοτενεκε του τμηματος.
Του λεω την φαση. Την απαντηση του την δεχτηκα.
Και τι να κανω εγω; Εγω ειμαι σκοπος. παρε τηλεφωνο στο 100. Το υφος του ηταν σοβαρος λογος για να τον αρχισω στα μπουκετα. Εκεινη την στιγμη χτυπησε παλι το τηλεφωνο μου για ακυρο, ολα καλα.

Αυτη ηταν η πρωτη και τελευταια φορα που απευθηνθηκα σε νομοφυλακες.

Αργοτερα, την ιδια μερα. Πηγαινω εναν φιλο σπιτι του και εχω μπει σε random δρομακι, που ειχα να χρησιμοποιησω πολλα χρονια, για να αποφυγω κινηση.
Μπροστα μας αλλο ενα αυτοκινητο και λιγο πιο κατω παιζει μπλοκο. Μας σταματανε και τους δυο.
Στον μπροστα βρηκαν κατι. Τους εδεσαν. Ερχονται και σε εμας.
Που πας;
τον φιλο στον σπιτι του
που μενεις;
εδω κοντα, στο ενα χιλιομετρο και λεω οδο.
Α ναι; απο εδω εισαι; ποιο ειναι το ονομα αυτης της οδου;
Που να ξερω ρε φιλε τι ονομα εχει αυτο το τυχαιο δρομακι; μπηκα εδω για να γλυτωσω την κινηση.
Στραβωνει ο τσοσμπα... Εσυ που εισαι ολη μερα στους δρομους της περιοχης, ποια ειναι αυτη η οδος;
Δεν απαντησε γιατι δεν ηξερε ουτε σε ποιο δρομο την εστησαν.
Μιλαω για ελεηνο δρομακι που δεν εχει πινακιδες με το ονομα της οδου.

Εχουμε ταυτοτητες, εχουμε λογικες εξηγησεις και χωρις να ψαξουν το αυτοκινητο, αρα, χωρις να βρουν τιποτα, μας πηγαν μεσα. Ειδα και το νιμου τον σκοπο στην εισοδο, ακομα τα @@ του εξυνε. Μολις τον ειδα εφτυσα κιολας.
Καθισαμε μεσα στο κλουβι για μιαμιση ωρα και μετα, απλα ανοιξε η πορτα και μας εδιωξαν.
Μετα κλαιει ο μπατσοεκπροσωπος στα καναλια, επειδη λεει θελουν να τους καψουν ζωντανους. Ετσι γινεται με τον καρναβαλο.
 

Robin Hood

Gelatinous Cube
Approval of the Admiral
Joined
Jul 7, 2023
Messages
160
αυτος ο αθρωπος τωρα αντιμετωπιζοταν για χρονια ως γκουρου του ιντερνετ, του ηλεκτρονικου εγκληματος κλπ.
Αλήθεια; Εγώ ήξερα ότι τον δούλευε όλο το Ελληνικό Internet γιατί ούτε από που ανοίγει ο υπολογιστής δεν ήξερε, απο μαρτυρίες που υπήρχαν. Η μεγαλύτερη του επιτυχία ξερω γω ήταν που συνέλαβε τον ιδρυτή της Facebook σελίδας "Πάτερ Παστίτσιος". Και κανείς η μάλλον όλοι ήξεραν/υποψιάζονταν πως την πήρε την θέση. Και τον καλεί συνέχεια αυτή που νομίζει ότι κάνει αστυνομικό ρεπορτάζ και συνεχώς ξεφτιλίζονται κι οι δυο. Είχε φήμη γκουρού.... 😩
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,595
λεω για τον τροπο που τον προωθουσαν τα μμε και το γλυψιμο που του εριχναν οταν μιλουσε στις εκπομπες τους. ηταν προισταμενος της Δίωξης Ηλεκτρονικού Εγκλήματος της ελας για 12 χρονια, μην το ξεχναμε. υψηλη κρατικη θεση κι υποτιθεται το προσωπο της ελας σε σχεση με τον ψηφιακο κοσμο.

απο περιεργεια, μπηκα να διαβασω βιογραφικο. οι σπουδες του στην πληροφορικη, ηταν μια διετια στην κορελκο :ROFLMAO:🫨😲🫠🤯🙄
ενταξει, τελος συζητησης.
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,341
Ο Σφακιανάκης ζήτημα να ξέρει πως να ζιπάρει ένα αρχείο. Μας μιλούσε ένας καθηγητής για την πάρτη του και τις γκέλες που έχει κάνει στα χρονικά της ντεμεκ καριέρας του.
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
4,023
Ο Σφακιανάκης ζήτημα να ξέρει πως να ζιπάρει ένα αρχείο. Μας μιλούσε ένας καθηγητής για την πάρτη του και τις γκέλες που έχει κάνει στα χρονικά της ντεμεκ καριέρας του.

Για κάποιο λόγο διάβασα "εκμέκ" και μου άνοιξε η όρεξη για γλυκό ρε γμτ...
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,332
Ο Σφακιανακης ήταν ο τύπος που έλεγε πως αν δώσεις το μεηλ σου στο Ίντερνετ είναι σαν να δίνεις το κλειδί του σπιτιού σου κι από κάτω έπεφταν κορμιά ερωτοχτυπημένων γυναικών.
Βέβαια το καλύτερο ήταν η απόπειρα χακαρίσματος στο indymedia, αναρωτιέμαι αν ακομη πηγαίνει στα… μέρη του.
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
4,023
Το ιδιο κι εγω... πεσαμε στην παγιδα του Τονυ σαν λιμασμενες υπαρξεις.

Και τώρα; Τι θα κάνουμε χωρίς εκμέκ; Ήταν μια κάποια λύσις...
 
Top Bottom