What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Πανος Σομπολος Thread - Aστυνομικο Ρεπορταζ

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,678
Σκαλίζω τις ειδήσεις για το σκηνικό που έγινε προχθές στο κλειστό βόλλεϋ όπου οργανωμένοι του ολυμπιακού παραλιγο να σκοτώσουν έναν αστυνομικό, και συνειδητοποιώ πως δεν υπάρχει κατάλληλο thread για να ριφθούν πιθανά links. Στα αθλητικά δεν κολλάει (αν και ο χουλιγκανισμός έχει αναχθεί σε ολυμπιακό άθλημα στη χώρα μας), στο οφφ-τόπικ ούτε, ούτε αμιγώς πολιτικό γεγονός το λες για να μπει στο καφενείο...

Οπότε ας φτιάξω ένα θρεντ αστυνομικού ρεπορτάζ για να πετάμε εδώ μαζεμένες τέτοιες ειδήσεις.



 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,520
Εμετος, αηδια, υποκρισια, ανικανοτητα, συμφεροντα και μηδενικη τολμη απο το κρατος a.k.a κυργιακος, ο βιολιτζης του οργιου. Εχω δηλωσει οπαδος της καταργησης του ποδοσφαιρου, δεν το 'χω δα και μυστικο. Ολοκληρη η φιλοσοφια του ποδοσφαιρου ειναι απο μονη της κοινωνικος ονειδος και λοφος κοπριας που ταιζει τα μιλουνια των σκατομυγων.
Τα φαινομενα βιας ειναι τοσο συχνα που σε μια λογικη κοινωνια, θα ειχαν παρθει πολυ σοβαρα μετρα πχ και ευχομαι, κλειδωμα ΠΑΕ και προστιμα της προκοπης, οχι αυτα που δινει για πατατεμπο ο Μαρινακης.
 

The Nameless One

Mind-flayer
Joined
Jun 16, 2015
Messages
1,836
Για εμένα (ίσως και να το έχω αναφέρει ξανά παλιότερα )όλες οι κυβερνήσεις παγκοσμίως, αλλά ειδικά αυτές σε κοινωνίες σαν την δική μας, έχουν δει λάθος το θέμα του χουλιγκανισμού. Για εμένα τέτοιους ηλίθιους που στο όνομα μιας ΑΕ, σκοτώνουν και σκοτώνονται, πρέπει να τους αξιοποιείς.
Πως? Τους δίνεις ασυλία, τους μαζεύεις σε ένα γήπεδο και τους λες κάντε ότι θέλετε. Σαν κράτος κερδίσεις από το pay per view και σαν κοινωνία από αυτούς που δεν θα βγουν ποτέ από εκεί μέσα
 

Norshgaath

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Aug 3, 2023
Messages
1,890
Για εμένα (ίσως και να το έχω αναφέρει ξανά παλιότερα )όλες οι κυβερνήσεις παγκοσμίως, αλλά ειδικά αυτές σε κοινωνίες σαν την δική μας, έχουν δει λάθος το θέμα του χουλιγκανισμού. Για εμένα τέτοιους ηλίθιους που στο όνομα μιας ΑΕ, σκοτώνουν και σκοτώνονται, πρέπει να τους αξιοποιείς.
Πως? Τους δίνεις ασυλία, τους μαζεύεις σε ένα γήπεδο και τους λες κάντε ότι θέλετε. Σαν κράτος κερδίσεις από το pay per view και σαν κοινωνία από αυτούς που δεν θα βγουν ποτέ από εκεί μέσα

 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,678

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,892
απέκτησαν ταξική συνείδηση?
411192993_10159466102087484_6864791327346430435_n.jpg
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,678

Γνωστός μαλάκας της μεταλοκοινωνίας της Θεσσαλονίκης ο δράστης. Βρίσκεται στην Ελλάδα εδώ και 10+ χρονια, εισπράττει ένα επίδομα από τη Νορβηγία το οποίο του επιτρέπει να ζει πλουσιοπάροχα εδώ πέρα, και κάνει μόνο μαλακίες. Κυκλοφορεί σε όλα τα γνωστά μαγαζιά και τώρα τελευταία είχε ξεφύγει τελείως απ'ότι ακούγεται. Πρέπει να έχει μπει και στους τοπικούς Hell's Angels.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,520
Δεν ξερω τι σοι ειναι οι τοπικοι hell's angels. Επειδη ετυχε να γνωρισω μερικους στο εξωτερικο, ειναι πολυ cool ατομα.
Το ιδιο ισχυει και για 5-6 μελη των Rebels. Για τα υπολοιπα χιλιαδες μελη δεν ξερω τι παιζει.

Στο Πουκετ ειχα γνωρισει εναν Νορβηγο.
Το ιδιο και αυτος. επαιρνε ενα επιδομα και το δαπανουσε στην Ταιλανδη γιατι εκει επιανε περισσοτερο τοπο.

Ηρεμος τυπος, συζητησαμε λιγο και ηθελα να του σπασω τα μουτρα με τα γονατα του. Κατι ηταν πολυ λαθος επανω του.
Τελικα καταλαβα οτι εφταιγε ο τροπος που μιλουσε. Εγω, Εγω, Εμεις στην Νορβηγια, Εγω.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,553
μετα απο εντονη και κυριως ωριμη (ωριμοτητα = μάι μιντλ νέιμ) σκεψη, αποφασισα οτι το βιδεο αυτο ειναι για δω, αν και μπορουσε να ποσταριστει και σε αλλα θρεντς.
εχετε μπροστα σας εναν μελλοθανατο. αυτο αναφερουν και τα περισοτερα σχόλια απο κατω, με πιο συνηθισμενα τα :
"καλο παραδεισο λεβεντη μου"
"να μας χαιρετησεις τον παντέλο/βασιλάρα κλπ", το πιανετε το νοημα...

μπωλς οφ στηλ ο κυριτσης. αληθεια τωρα. βαθια υποκλιση για το θαρρος του. πιστευω πιο πολυ απο τα οσα λεει, το Μπιγκ Μπος δεν θα του συγχωρεσει ποτέ την απιστευτη πινελιά με το πουκαμισο και την κοιλιά.... :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:.

βασικα ειναι μια βιογραφία. το πολυ ενδιαφερον ξεκινα στο 15'20''. ειδατε, δεν εγραψα ονοματα. ελπιζω να μην δημιουργησω θεμα στο αγαπημενο φορου... ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΠΡΙΝ ΤΟ ΚΑΤΕΒΑΣΟΥΝ !!!!1!!!111!!


 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,520
Σε αντιθεση με τον Αλεξαντερ, που θα το φαει το τσιμεντακι του. Το παλικαρι ειναι καυστικος οσο πρεπει για να συνεχισει να αναπνεει.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,553
δεν ειναι καν καυστικος. δεν λεει την δικη του αποψη ΠΟΥΘΕΝΑ, κι αυτο ειναι το πιο σοκαριστικο στην υποθεση...
απλα περιγραφει γεγονοτα. αγωγες, δικαστικες αποφασεις, "συμπτωσεις". και ολ αυτα ζωγραφιζουν την μεγαλη εικονα. προφανως καπως ετσι το σκεφτηκε: "αν ολ αυτα τα γεγονοτα δεν σας δειχνουν την πραγματικοτητα και το τι εχει συμβεί, τοτε δεν ξερω κι εγω τι χρειαζεται για να βγαλετε συμπερασμα".

οκ, λογικα καποια στιγμη θα τελειωσουν οι μαρτυρες κι η υποθεση θα μπει στο αρχειο. δεν ξερω καν αν εχει μεινει κανείς.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,678
Εν τω μεταξύ γελάω λίγο που αυτό το βίντεο ανέβηκε, όχι από κανένα ειδησεογραφικό σάιτ, ή από κανένα κανάλι, ή από κανέναν διάσημο πολιτικό αναλυτή κτλ, αλλά από το PC STEPS.

Είμαι πολύ περίεργος πόσο θα αντέξει να κρατηθεί ονλάην πάντως. Έχουν κατέβει βίντεο που έλεγαν λιγότερα από αυτό για τον γνωστό συνθέτη.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,553
μ αρεσε παντα το χιουμορ και το στυλ του (ε, και η γκρινια του εδω που τα λεμε, μαλλον ταυτιζομουν...) ακομα και οταν μιλουσε μονο για pc θινγκς, αλλά ειχα καιρο να τον παρακολουθησω. και με αφορμη το παραπανω, τωρα βλεπω οτι η θεματολογια εχει αλλαξει καπως. εχει κανει βιντεα και για κοκαλη, βαρδινογιανναιους, κοσκωτα κλπ.

ισως τον "σωζει" ακριβως το γεγονος οτι αυτα βγαινουν απ το πισι στεπς. σου λεει ο αλλος: οκ, αστον να γαυγιζει, ποιος θ ασχοληθει τωρα??
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,520
δεν ειναι καν καυστικος. δεν λεει την δικη του αποψη ΠΟΥΘΕΝΑ
Η λεξη καυστικος ισως να φανταζει λιγο υπερβολικη. Μεγαλο ρολο παιζει και το υφος αλλα αυτο δεν εχει σημασια.
Ο Αλεξαντερ, ο δημοσιογραφος, μαλλον εχει περισσοτερες πληροφοριες απο οσες δημοσιευει. Το κυνηγαει πολυ το θεμα γιατι η "αφηγηση" δειχνει ενα "Ευρωπαικο" κρατος με συμπτωματα Μεξικο.
Σε αντιθεση με την ντοπια δημοσιογραφια που δεν βγαινει και πολυ απο τα γραφεια της. Γλυστραει εκει εξω.

Εχουμε και την συγχωνευση με την αμερικανικη ναυτιλιακη, που το χοντραινει πολυ το θεμα. Δεν ειδαμε να ιδρωνουν με το βαπορι. Αυτο απο μονο του δεν λεει και πολλα. Αν βαλουμε απο διπλα το γνωστο και εμπειρο αμερικανικο τμημα, που οργανωνει απο το 1947 ντρογκια για χρηματοδοτει τις μυστικες επιχειρησεις της, που δεν εγιναν ποτε.
Το πραγμα παει για παγκοσμιο σκανδαλο. Αν βαλουμε μεσα και την Τουρκια, αστα.

Νομιζω οτι ο Αλεξαντερ εχει σκοπο να γραφτει στις μαρμαρινες στηλες της δημοσιογραφιας. Αυτες των νεκροταφειων.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,553
να δεις το βιντεο ανωνυμε. ολα στο πχιατο πχια....
τελος παντων, μην κουραζεσαι σαββατιατικα

 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,553
αξιζει να πουμε 2 πραγματακια για τον αλεξαντερ γιατι κυριως δεν ειναι τυχαιος. ειναι γνώστης των ελληνικων θεματων κι αν σας λεει κατι μακρινο το ονομα, ειναι γιατι εκτος απ το νουρ, ειχε ασχοληθει και με την σκανδαλαρα των υποκλοπων (δες πρωτο λινκ στο τελος του ποστ) κι ειχαν βγει οι μαξίμοι και γραφανε οτι ειναι ενας τιποτας (κλασικη περιπτωση υποτιμησης και δολοφονιας χαρακτηρα οταν δεν μπορουμε ν αντικρουσουμε κατι..: δες 2ο λινκ).... κι οτι κανει δημοσιογραφια στυλ στεφανου χιου (που πρεπει να πω, τον προτιμω απο πορδοσαλτε και λοιπους)...

(φαν φακτ. οι nyt ειναι συνδρομητικο φυλλο, αλλά βρηκα το αρθρο του σε αναδημοσιευση των ικαριωτικων νεων (ενταξει, πολυ μπροστα το νησι...))


 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,520
Πολυ δυνατο αλλα απο την αλλη, δεν εχει και πολυ σημασια. Η ελληνικη κοινωνια ειναι νεκρη. Θα ελεγα οτι ειναι το τερας του Φρανκενσταιν.
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,285
 
Top Bottom