What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

FB Διαρροη προσωπικων δεδομενων.

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,600

Αυτο, απο μονο, θα επρεπε να ειναι απαγορευτικο απο τους site-αρχες να απαιτουν προσωπικα δεδομενα για την εγγραφη και μαθημα για οσους δεν εχουν να κρυψουν τιποτα. Τα υπολοιπα ειναι προβλημα τους.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,616
Εκπρόσωπος του μέσου κοινωνικής δικτύωσης ανέφερε στο αμερικανικό μέσο πως τα δεδομένα υπεκλάπησαν εξαιτίας μιας αδυναμίας στο σύστημα του Facebook, το οποίο και διορθώθηκε το 2019.
Δηλαδή εδώ και 2 χρόνια υπάρχει breach και σφυρίζει αδιάφορα ο Μάρκ;
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,728
Δηλαδή εδώ και 2 χρόνια υπάρχει breach και σφυρίζει αδιάφορα ο Μάρκ;

Αν κατάλαβα καλά, η κλοπή έγινε πριν το 2019 και τα στοιχεία που εκλάπησαν αντιστοιχούν σε δεδομένα πριν από τότε.

Οπότε σου λέει ναι, "άσε, μπορεί και να μην το πάρουν πρέφα λολ".
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,600
Καποιος πρεπει να εβαλε χερι κατα την μεταφορα των στοιχειων στις αμερικανικες μυστικες υπηρεσιες.
Προσωπικα δεν με νοιαζει καθολου. Ενα βραδυ με φεγγαρι, την ελεγα σε κατι ακροδεξιους-πσολεμιστες του fb για το χαχα.
Εντελως τυχαια, τις επομενες μερες κλειδωθηκε ο λογαριασμος μου γιατι το FB ειχε υποψιες οτι δεν ειμαι αυτος που λεω.
Καποιοι διαμαρτυρηθηκαν οτι εχω ψευδωνυμο και οχι αληθινο ονομα. Ζητησαν ταυτοτητα και τους εστειλα το Gimp.
Για το χαχα η ταυτοτητα ανηκει στους πυρηνες της φωτιας και εχω σοβαρες υποψιες οτι δεν μπορω να ταξιδεψω στην Αμερικη.
Μετα απο λιγο καιρο, ενας τυπος που αν και αριστερος ειναι πολυ καλος φιλος, επαθε το ιδιο και του εδωσα το Gimp.

Για το ποπολο που ανεβασε και τα σωβρακα του στο FB. Δεν βλεπω που ειναι το προβλημα, αφου οι ιδιοι εδωσαν προσβαση σε αυτα.
Ακομα και η γυναικα μου που δεν εχει ιδεα απο hackers, κινδυνους στο ιντερνετ κτλ αποφευγει να δωσει στοιχεια στο FB.
Δεν εχω καρτες, δεν κανω αγορες απο το ιντερνετ γιατι δεν εχω την δυνατοτητα. Ας κλεψουν την ταυτοτητα μου απο τα κιταπια του FB, ας τα σηκωσουν ολα, σκασιλα μου.
Μπορω να πω οτι νοιωθω ελευθερος.
 
Top Bottom