What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Προτάσεις για ταινία

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,492
Που να δεις και το Ζιου Ζιτσου...

Αν και γουσταρω καργα Β' και C' και αμαλαχι Z' movies, αυτο το πραγμα ΔΕΝ. Η βαθμολογια 2.9 δεν μπηκε εκει για τον χαβαλε. Αν στησω Cage μαραθωνιο, αυτη η ταινια θα φαει την προσπεραση του κουνελιου στην χελωνα.
 

munkinnousu

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Dec 6, 2014
Messages
1,544
Το Jiu Jitsu δεν φαίνεται από θέμα παραγωγής "βρεθήκαμε 5 γνωστοί και γυρίσαμε μία ταινία" οπότε με αυτή την βαθμολογία σημαίνει ότι κάτι πήγε πολύ στραβά, κάτι που δεν βιάζομαι να ανακαλύψω. Δεν είναι και εύκολο έτσι κι αλλιώς να παρακολουθείς την φιλμογραφία του Cage αφού βγάζει 14 ταινίες τον χρόνο. Μου φάνηκε πάντως κάπως το ότι στοίχισε 25m και έβγαλε στις αίθουσες 100k. Μπήκαν πολύ μέσα οι πατριώτες (είναι Κυπριακή παραγωγή).

Το Madame Webb στοίχισε 80m, έχει φέρει πίσω 97m (το Morbius θυμίζω σταμάτησε στα 140). Δεν ξέρω αν χρειάζεται να γράψω κάτι σε κριτική, νομίζω όλοι θα έχετε πετύχει κάποιο χιουμοριστικό βιντεάκι. Είναι τόσο κακή που μου φαίνεται αδιανόητο πως πέρασε από τόσα στάδια παραγωγής και δεν βρέθηκε ένας Χριστιανός να πει "ρε σεις, αυτή είναι τρελή παπαριά". Η δε Ντακότα, είναι γιά πολλές σφαλιάρες, βαριέται και το δείχνει έντονα. Απορώ πως βρίσκει ακόμα δουλειές. Με τι τους εκβιάζει; ΕΛΕΟC
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,475
Είναι δυνατόν να παίζει ο Νικόλας ο Κλουβής και να μην είναι 10αράκι καθαρό;
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,273
Ο Κεητζ τσίμπησε τα 24,99 από τα 25 μιλιονε και τους είπε "θα αράξω 5-10 λεπτά μαζί σας. Κάντε ότι καταλαβαίνετε, αρκεί να πληρωθώ, χθες".
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,492
Ο Κεητζ τσίμπησε τα 24,99 από τα 25 μιλιονε και τους είπε "θα αράξω 5-10 λεπτά μαζί σας. Κάντε ότι καταλαβαίνετε, αρκεί να πληρωθώ, χθες".
Ο Νιτρος πατησε Based αλλα αυτη ειναι η αληθεια.

Το Jiu Jitsu δεν φαίνεται από θέμα παραγωγής "βρεθήκαμε 5 γνωστοί και γυρίσαμε μία ταινία"
Η ταινια ειναι, βρεθηκαμε 4 αγνωστοι και ενας γνωστος. Ηταν να κανουμε παρτι με ουζα αλλα καποιος ειχε την ιδεα να γυρισουμε ταινια με καρατεγκες και εξωγηινους. Ηταν βλεπεις καλο το τσιγαρακι.
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,273
Μετά βάζεις το "Leaving Las Vegas" και ολίγον ξελαμπικάρεις από το κακέκτυπο του Predator.
 

sandwraith_

Half-Ogre
Joined
Nov 30, 2012
Messages
574
Καλο φαινεται. Η σκηνη στο 0:44 πολυ καλη. Το πρωτο ομως δεν θα το φτασει.
H αλήθεια για μένα είναι οτι το Aliens (το sequel δηλαδη του πρώτου) ηταν καλύτερο σε όλους τους τομείς, και μετα ακολουθεί προσωπικό αγαπημένο το Prometheus που ρίσκαρε να χτίσει ολόκληρο lore πίσω απο το Alien (και πως συνδέθηκε με την πρώτη ταινία με πολύ subtle τρόπο!), καθώς και την ερμηνεία του Fassbender και το φιλοσοφικό κομμάτι του δημιουργού και του δημιουργήματος.

Τωρα το Covenant περασε δυστυχως και δεν ακούμπησε (έλειπε αισθητά η Rapace) καθώς και ενα σοβαρό plot, και τα υπόλοιπα Alien μετά το 2ο δεν τα σχολιάζω καν.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,475
Το Prometheus είχε όραμα αλλά ήταν τρύπιο. Δηλαδή οκ δεν ένοιωσα ότι πέταξα και τον χρόνο μου, αλλά είχε συνεχώς "οκ τώρα τι σου είπε το μυαλό δηλαδή" σκηνές, για να το απολαύσω.
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,799
Καλο φαινεται. Η σκηνη στο 0:44 πολυ καλη. Το πρωτο ομως δεν θα το φτασει.
Εγώ χαίρομαι απλά που ο Σκοτ άραξε πίσω και άφησε να το αναλάβει νέο αίμα με καλές περγαμηνές. Τα 2 πρώτα αδύνατο να τα φτάσει εννοείται, οπότε αρκούμαστε στο να είναι κάτι αξιόλογο.
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,333
Τωρα το Covenant περασε δυστυχως και δεν ακούμπησε (έλειπε αισθητά η Rapace) καθώς και ενα σοβαρό plot,

Βασικά έφτασα στο σημείο, να υποστηρίζω το alien, γιατί οι υπόλοιποι πρωταγωνιστές, ήταν ηλίθιοι!!! (Πλην Fassbender)!
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,492
Εγώ χαίρομαι απλά που ο Σκοτ άραξε πίσω και άφησε να το αναλάβει νέο αίμα με καλές περγαμηνές. Τα 2 πρώτα αδύνατο να τα φτάσει εννοείται, οπότε αρκούμαστε στο να είναι κάτι αξιόλογο.
Ρε φιλε, το ειπες τοσο ποιητικα που ενα δακρυ κυλησε στο δασυτριχο μουσι μου. Σαν να διαβασα το Ευαγγελιο του Alien.

Ο Ρίντλεϊ Σκοτ έχει καιρό τώρα που μπορατσίστηκε και δεν δέχεται κριτική στο έργο του.
Βαζω στην ακρη τις ταινιες, τις ξερουμε. Φιλε, οταν περασεις τα αντα και μπεις στα ηντα, ειναι λιγο δυσκολο να καθισεις να ακουσεις μυξιαρηδες μαμμακυθους. Τι να του πουν απο την ζωη τους; Για το info, ο ανθρωπος παει να πατησει τα 90.
Τα υπολοιπα τα ειπε ποιητικα ο Adhan.

Alien χωρις Σιγκουρνι να φοραει ΧΧΧΧ small βρακακι, χανει πολλους... ποντους.
Οσο για το Covenant, δεν ειναι τοσο αθλιο οσο λετε. Κυριοι ειστε λιγο υπερβολικοι και προσθετω οτι ειναι φυσικο φαινομενο να υπαρχουν αδυναμοι κρικοι στην αλυσιδα. Παραγωγοι και σκηνοθετες αλλαζουν, ηθοποιοι το εχουν ριξει προ πολλου στα ντρογκια και τις αλλαγες φυλου κ.α
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,492
Ολα ξεκινησαν στο ψαξιμο για ενα ΜΑΜΕ παιχνιδι. Επειδη βαριομουν το audit να το κατεβασω, τσεκαρα για screenshot για να δω αν ειναι ο πραγματικος τιτλος που ψαχνω. Μεσα στα διαφορα, μου πεταξε και μια ταινια με τιτλο, Joined, The Twin Siamese. Νομιζα οτι ειναι 80's B' horror movie. Μα καλα, πως δεν την ξερω αυτη την ταινια;
Δεν ειναι ταινια τρομου.... και οι γκομενες δεν ειναι διδυμες. Περισσοτερο για αδερφες, απο διαφορετικους γονεις κανουν.
 

maladroid

Mind-flayer
Joined
Nov 27, 2012
Messages
1,958
Έκατσα είδα το Aquaman 2 ένεκα που κι ο ΠΕ έχει μια αδυναμία στον Μομόα. Άλλος ένας CGI αχταρμάς χωρίς αρχή μέση και τέλος, τόσο που ο Νταφόε (υποψιάζομαι ότι) είπε no thanks, οπότε σκότωσαν τον χαρακτήρα του off screen. Η Heard μια χαρά ρόλο έχει πάντως, σίγουρα όχι τόσο σημαντικό όσο στην πρώτη ταινία αλλά περίμενα να την εξαφανίσουν τελείως μετά τα έκτροπα. Κατά τα άλλα είναι ακόμα μια υπερηρωική περιπέτεια μπουκωμένη στα εφέ με την πλοκή χωρισμένη σε "πίστες" (βυθός, έρημος, ζούγκλα κ.ο.κ). Συμπαθητικός ο Μομόα, μέτρια η χημεία με τον αδερφό του Όρμ (ξεκάθαρη προσπάθεια να κοπιάρουν τη δυναμική Θωρ-Λόκι του Ragnarok), γενικώς ξεχάστηκε ήδη.
4/10

The Unbearable Weight of Massive Talent:
Ο τιτάνας Nick Cage φλεξάρει τον αφοπλιστικό αυτοσαρκασμό του σε μια ευχάριστη αλλά όχι ιδιαίτερα αξιομνημόνευτη ταινία, που αισθάνεσαι ότι έχεις ξαναδεί, απλά χωρίς αυτή την -καλοδεχούμενη- meta διάσταση. Κλείνει το μάτι στους φανς του τρελο-Νικ, έχει και Πέδρο Πασκάλ με αλάνθαστο κωμικό timing, γενικώς τίμιο ταινιάκι, που ίσως ήθελε λίγη τρέλα παραπάνω για να κάνει την υπέρβαση.
6.5/10
 
Last edited:
Top Bottom