What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Γιουροβίζο.

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,324
Αυτοί που λένε "ΞΥΠΝΑΤΕ ΚΑΙ ΠΑΜΕ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΤΗ ΠΟΛΗ", είναι συνήθως τα άτομα που στις πρώτες στρακα στρουκες, θα παραδώσουν λευκή σημαία και πνεύμα.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,574
Αυτοί που λένε "ΞΥΠΝΑΤΕ ΚΑΙ ΠΑΜΕ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΤΗ ΠΟΛΗ", είναι συνήθως τα άτομα που στις πρώτες στρακα στρουκες, θα παραδώσουν λευκή σημαία και πνεύμα.
Οι να μαζευτουμε να πατε.
 

The Nameless One

Mind-flayer
Joined
Jun 16, 2015
Messages
1,853
Και το θρίλερ συνεχίζεται.

Θώδη, η πιο παραγκωνισμένη για συμμετοχή στην γιουροιβιζιο. Να την στέλναμε να τραγούδαγε "μπήκαν τα γίδια στο μαντρί" θα επεφταν τα τσιμέντα σε όλη την Ευρωπη!!!
 

The Nameless One

Mind-flayer
Joined
Jun 16, 2015
Messages
1,853
To είδα με την οικογένεια, περισσότερο για να χαρώ με τα σχόλια που έκαναν τα αγόρια μου όσο το έβλεπαν. Μάνο της Κροατίας άξιζε, λιγότερο η Ουκρανία και ενα ακομα που δεν θυμάμαι χώρα (σόλο τραγουδίστρια ήταν). Ολα τα αλλα αδιαφορα
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,564
Κροατία όλους τους πόντους για το σεμεδάκι.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,585




ναι, λετε λετε, και δεν βανετε τα βιντεο να δει ο κοζμος να καταλαβει περι τινος προκειται.
πρωτα ιρλανδια. δεν υπαρχουν λογια. για να μην κανετε κανα αγαρμπο ασιούμινγκ και σας σκασει καμμια μηνυση απ το πουθενα, να σας πω οτι ο καλλιτεχνης ειναι νον μπαιναρυ και θελει να αποκαλειται: το μπάμπι. πρωτο και πιο γαματο σχολιο απο κατω στο γιουτιου:

The psychologist won't believe me..
:ROFLMAO::love:


μετα φινλανδια. ο καλλιτεχνης, πολλα χρονια μπροστα οπως βλεπετε, λεγεται Windows95man. ακομα ενας λογος να τον λατρεψωμε, αν και μας κερδισε ετσικιαλλιως στην πρωτη νοτα.

εννοειται, πουλεν και τα 2, με μια συμπαθεια παραπανω στην φινλανδια. μακαρι θε μου να σηκωσει το κατσαρόλι και να σκασει ξεβρακωτος στην απονομη ο win95.

μπονους κροατια. ενταξει, δεν φτανει το υψος της παρανοιας των 2 απο πανω, αλλά εχει βασικο theme για καποιο λογο το σεμεδακι. στα οργανα, στα ρουχα, στα μικροφωνα, παντου. κι εδω στο ρεηκουι τ αγαπαμε τα σεμεδακια.

 

munkinnousu

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Dec 6, 2014
Messages
1,579
Τα τραγούδια είναι γνωστά εδώ και 2 μήνες οπότε το μόνο που μπορεί να σου δώσει κάτι από δω και πέρα είναι η παρουσίαση πάνω στην σκηνή. Για μένα εκεί η Ιρλανδία παίρνει 11 στα 10, το τραγούδι πάντως είναι αδιάφορο. Η Κροατία είναι ένα καλό σύνολο. Είχα δει ένα βίντεο πριν κάνα μήνα με αποσπάσματα από όλα τα τραγούδια και για τα δικά μου γούστα μόνο το Σαν Μαρίνο θα το άκουγα στο ράδιο χωρίς να αλλάξω σταθμό. Επιμένω πάντως στην παλαιότερη άποψη μου, πως έιναι μία fun νύχτα να κάτσετε με παρέα με μπύρες και πίτσα να το δείτε και να γελάσετε και να σχολιάσετε. Τίποτα περισσότερο , τίποτα λιγότερο. Ούτε τα ιδανικά του έθνους διακυβεύονται όυτε τα ήθη και τα ιδανικά μας θα ατιμαστούν. Προφανώς δεν θα το δω αύριο αφού έχει και την Θρυλάρα αλλά πείτε μου αν βγει η Αρμένισσα στην σκηνή με τις κότες.
 

vlad

Half-Ogre
Approval of the Admiral
Joined
Oct 31, 2013
Messages
623
Επιμένω πάντως στην παλαιότερη άποψη μου, πως έιναι μία fun νύχτα να κάτσετε με παρέα με μπύρες και πίτσα να το δείτε και να γελάσετε και να σχολιάσετε.
Έτσι ακριβώς είναι, χαβαλές και γέλιο με το κιτς και την παρακμή του διαγωνισμού. Αφού πλέον έχω την εντύπωση οτι δε διαγωνίζονται για το ποιος θα παρουσιάσει το καλύτερο τραγούδι αλλά την πιο ακραία εμφάνιση. Ενίοτε μπορεί να ακουστεί και κάτι καλό που θα βγάλει το καλοκαίρι.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,564
Λίγο που είδα, μου άρεσε που έδειχνε πριν από κάθε συμμετοχή, μικρά κλιπ με τις παλιότερες συμμετοχές. Αν μη τι άλλο έκανε το σημερινό παρακμιακό κιτς να φαίνεται ξεκάθαρα.
 

munkinnousu

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Dec 6, 2014
Messages
1,579
Με την παρατήρηση ότι δεν είναι πλέον μουσικός διαγωνισμός αλλά ένα τηλεοπτικό προιόν.Λοιπόν, είμαι στην δουλειά και έχω βάλει σε ένα παράθυρο να παίζει το χθεσινό stream και ειλικρινά απορώ πως τα κατάφερε ο/η/το Ιρλανδό να πάρει το ΟΚ. Αν εδώ τρώγονται δύο μήνες γιά την Σάττι , τότε στην καθολική Ιρλανδία θα έπρεπε να ξεσπάσει εμφύλιος. Oh, wait!
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,585
για μενα, το πιο σημαντικο μακραν σ αυτη την αφορμη για πιτσοσούβλακα και χαβαλέ, ειναι το σοκ φακτορ.

εννοω, δεν εχω ακουσει νοτα/δει δευτερολεπτο ποτές, πριν αρχισει ο ημιτελικος (παλιοτερα με τον τελικο κατευθειαν, ηταν ακομα πιο εντονο αυτο). ετσι, ειναι πιο γνησια και αποτελεσματικα τα φεισπαλμς, τα ελαφρα εγκεφαλικα και οι ποταμοι γελιου που προκαλει το ιβέντ.

παλιοτερα, εμπαινε λιγο και ο παραγοντας μουσικη μεσα. δηλαδη ενα στα 10 περιπου ηταν καπως συμβατο με αυτα που εγω μπορω να ακουσω και μ αρεζουν και μου κανε ενδιαφερον να τα πσακσω/κατεβασω μετα. τωρα πχια, ουτε καν.
επισης, τωρα με τα σέμις οι αγαπημενες μου μερες ειν αυτες οι 2. γιατι λογικα οτι πιο κουλο θα παιξει στους ημιτελικους και δεν θα περασει στον μπιγκ φάιναλ. χτες ηταν εξαιρεση κι ευτυχως περασαν ολα τα πουλέν. αλλά γενικως, ναι, οι ημιτελικοι ειναι μπάι φαρ οτι καλυτερο.
 
Top Bottom