What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Προτάσεις για ταινία

munkinnousu

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Dec 6, 2014
Messages
1,627
Είδα Godzilla x Kong: The New Empire (2024) ⭐ 6.4 | Action, Adventure, Fantasy, φαινόταν από το trailer ότι πηγαίναμε για μετωπική σύγκρουση με ότι θεωρείται γενικώς αξιοπρεπής ταινία και δεν απογοήτευσε.

Το γνωστό μας δίδυμο του πιθήκου και της σαύρας τα βάζουν με έναν άλλο πίθηκο και μια άλλη σαύρα η οποία πετάει πάγο (παγοτζίλα?). Στην πορεία τους διαλύουν την μισή Ρώμη, τις πυραμίδες και το Ρίο ντε Τζανέιρο. Καθόλου άσχημα για 2 ώρες ταινία.

Πρωταγωνιστουν οπτικά εφέ της κακιάς ώρας και σε δεύτερο ρόλο η Rebecca Hall και ο Dan Stevens οι οποίοι πρέπει να σκεφτούν πολύ σοβαρά ποιες επιλογές του παρελθόντος τους, τους φέρανε σε αυτό το σημείο στην καριέρα τους.

Για σενάριο ακολούθησαν την συνταγή της phase 4 του MCU, δηλαδή πετάξανε τα πάντα μέσα μπας και πιάσει τιποτα (δεν).

Μου αρέσει το σύμπαν, αλλά οι Αμερικανικές ταινίες είναι εδώ και 6 χρόνια η μία χειρότερη από την άλλη. Καμία σχέση με την Γιαπωνέζικη και την σειρά.
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,874
Τα ίδια έλεγε και ο Μπάθορυ για τον Γουέντον. Εφηβική λόξα ήταν και πέρασε.
Λογικά τον αντικατέστημε με το Σβεν ορ σμθ.
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,118
Καμία σχέση, ο Τζος ήταν, είναι, και θα είναι απ' τους μεγαλύτερους auteur, κυρίως της ustv (πάρε και darktyler reference -για ψαγμένους- )
με τις δημιουργίες του να επηρεάζουν ολόκληρα είδη και γενιές πολλών και διαφορετικών τεχνών.

main-qimg-40642ffe78c835655e495c841c2fb7bc
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,642
Ειδα το American Fiction που ειχε προτεινει ο @maladroid.
'Hπιο δραμα, ήπια κωμωδια, ήπια ροη, ήπια ταινια. Μια ωραια χαλαρη ταινια (βαρετη δεν θα την ελεγα) που προβαλλει ωραια την υποκρισια του ντουνια για τους μαυρους. Δεν ξερω γιατι ο σκηνοθετης ηθελε να φτιαξει μια τοσο ήπια ταινια για ενα τοσο καλο θεμα.
Θα μπορουσε να κανει πραγματακια αλλα δεν μπηκε στον κοπο και προτιμησε να φτιαξει μια ταινια χωρις παλμο. Η αληθεια ειναι οτι εχει καποιες,πολυ μικρες στιγμες, που δεν γινεται να μην γελασεις.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,623
δεν ξερω αν εχει ποσταριστει, δεν το θυμαμαι παντως.
παιχτηκε στις καννες το πρωτο μερος της διλογιας Horizon: An American Saga του κέβι κόστνε.
το πρωτο μερος 3ωρο, χορταστικο, αμφιλεγομενο. σε αλλους αρεσε, σε αλλους οχι. λενε οτι ειναι γεματο κλισεδιές (οκ, ειναι ενα ειδος που τις "αντεχει" τις κλισεδιες) και οτι φερεται αδικα προς τους ινδιανους. ενταξει τωρα, μιλαμε για εναν ανθρωπο που εφτιαξε το "χορευοντας με τους λυκους" και μαλιστα σε μια εποχη που δεν ηταν πολυ συνηθισμενη μια τετοια "φιλοινδιάνικη" ματιά, εστω και στα πλαισια του χολυγουντιανου μπλοκμπαστερ..
λενε οτι σχεδον χρεωθηκε ο κεβιν για να φτιαξει το επος του, οπότε σεβομαστε το ρισκο του τουλαχιστον.
ακολουθει το παρτ τού κατα τον σεπτεμβρη. τουτο δω βγαινει τελος ιουνιου στο αμερικα.

εγω επειδη εμπιστευομαι το ενστιχτο μου, οπως κσερετε, στα τρέιλε, πιστευω θα μ αρεζει. ιδού:

 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
4,057
δεν ξερω αν εχει ποσταριστει, δεν το θυμαμαι παντως.
παιχτηκε στις καννες το πρωτο μερος της διλογιας Horizon: An American Saga του κέβι κόστνε.
το πρωτο μερος 3ωρο, χορταστικο, αμφιλεγομενο. σε αλλους αρεσε, σε αλλους οχι. λενε οτι ειναι γεματο κλισεδιές (οκ, ειναι ενα ειδος που τις "αντεχει" τις κλισεδιες) και οτι φερεται αδικα προς τους ινδιανους. ενταξει τωρα, μιλαμε για εναν ανθρωπο που εφτιαξε το "χορευοντας με τους λυκους" και μαλιστα σε μια εποχη που δεν ηταν πολυ συνηθισμενη μια τετοια "φιλοινδιάνικη" ματιά, εστω και στα πλαισια του χολυγουντιανου μπλοκμπαστερ..
λενε οτι σχεδον χρεωθηκε ο κεβιν για να φτιαξει το επος του, οπότε σεβομαστε το ρισκο του τουλαχιστον.
ακολουθει το παρτ τού κατα τον σεπτεμβρη. τουτο δω βγαινει τελος ιουνιου στο αμερικα.

εγω επειδη εμπιστευομαι το ενστιχτο μου, οπως κσερετε, στα τρέιλε, πιστευω θα μ αρεζει. ιδού:



Απ' ό,τι διάβασα, θα είναι τετραλογία! Η μία ταινία παίζει τον Ιούνιο, η 2η τον Αύγουστο και οι άλλες δύο ακόμα μαγειρεύονται. Νομίζω πως ο Κεβίνος ο Κοστνέρης θα μείνει στην ιστορία με αυτές τις ταινίες.

Πάντοτε μου άρεσε ο Κόστνερ, αλλά, ειδικά μετά το Yellowstone, έχω φτάσει σε επίπεδα λατρείας (άνετα θα φτυάριζα κοπριά στον στάβλο του, αρκεί να ήμουν στη δούλεψή του :Ρ)!

Ιν Κέβιν γουι τραστ!
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,623
...έχω φτάσει σε επίπεδα λατρείας (άνετα θα φτυάριζα κοπριά στον στάβλο του, αρκεί να ήμουν στη δούλεψή του :Ρ)!

δεν μπορω να πω, ενιωσα καπως αβολα μ αυτο, αλλά δεν κρινω... :cool::LOL:
δεν με παιρνει, αφου μαλλον θα εκανα το ιδιο στους σταβλους του γεροντοδισεκατομμυριουχου μπρουσαρα, στο χτημα του των 1000 στρεμματων ξερω γω. (καλα, δεν ξερω ακριβες νουμερο, αλλά παιζει να χω πεσει κοντα..)
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,776
Θυμάστε μια εποχή στα έρλη 90ς που ο Κέβιν Κόσνερ ήταν το πιο καυτό όνομα στο Χόλιγουντ? Χρειάστηκαν 20 χρόνια για να ξεπεράσει την καταστροφή των Waterworld/Postman λολ. Αλλά ακόμα και έτσι φέρνει μια ζεστασιά στην ΨΧ το ότι βρίσκεται πάλι στην επικαιρότητα μια ταινία του.
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
4,057
Θυμάστε μια εποχή στα έρλη 90ς που ο Κέβιν Κόσνερ ήταν το πιο καυτό όνομα στο Χόλιγουντ? Χρειάστηκαν 20 χρόνια για να ξεπεράσει την καταστροφή των Waterworld/Postman λολ. Αλλά ακόμα και έτσι φέρνει μια ζεστασιά στην ΨΧ το ότι βρίσκεται πάλι στην επικαιρότητα μια ταινία του.

Δεμαζνοιάζει. Εμείς τον αγπάμε. Είναι οτ μικρόλ μας ταρνδάκι!

Στλθηκε απ το iPhone μου.

:trollface:
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,623
:rolleyes:🤔
βρε ντιμ γιαν τρολ, εεεεε, ελπιζω να εχεις καταλαβει οτι γραφω ετσι απο δικη μου πετριά, γιατι μ αρεζει αυτο το γλωσικο ιδιωμα που υιοθετω.
ερχεται απ τα χρονια του πισιμαστε φορου. ειναι σαν ινσαι τζοου εμενα προς τον εαυτο μου. π.χ. τρωγω επιτηδες τα συμφωνα οταν τελειωνει μια (αγγλικη κυριως) λεξη μ αυτα, χρησιμοποιω το ζ επιτηδες αντι για σ οπως το χρησιμοποιουσαν τις δεκαετιες φορτις, φιφτις, καποιοι κατοικοι της βορειας ελλαδας (ενδεικτικο λινκ: Δεν σας αρέσει, ε; Εμένα όμως θα μ' άρεζε! ), χρησιμοποιω καποιος παρατατικους εξεζητημενους και καθαρευουσιανικους κλπ κλπ.

κατα τ αλλα, η γραμματικη και το λεξιλογιο μου θα ελεγα οτι ειναι σε αρκετα καλο επιπεδο, κοιταζοντας γυρω μου (γενικως εννοω, οχι στο φορου, μην παρεξηγηθει...). ουτε απο κινητο γραφω. ποτές. ζαμέ.
θελω να πω, μην βαζεις τρολοφατσα, ειναι περιττη. τρολαρω ηδη τον εαυτο μου εξαρχης, καπως.

αλλά σ εχω για εξυπνο αθρωπο. 99% τα ξερεις αυτα που γραφω.
ε, νταξ, υπαρχει και το 1%. αγαπαμε τις μειοψηφιες, οπότε εξηγήθην γι αυτο το 1%.

φιλικοτατα, ο μαλαχτης της καρδγιας σου. 😍
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
4,057
:rolleyes:🤔
βρε ντιμ γιαν τρολ, εεεεε, ελπιζω να εχεις καταλαβει οτι γραφω ετσι απο δικη μου πετριά, γιατι μ αρεζει αυτο το γλωσικο ιδιωμα που υιοθετω.
ερχεται απ τα χρονια του πισιμαστε φορου. ειναι σαν ινσαι τζοου εμενα προς τον εαυτο μου. π.χ. τρωγω επιτηδες τα συμφωνα οταν τελειωνει μια (αγγλικη κυριως) λεξη μ αυτα, χρησιμοποιω το ζ επιτηδες αντι για σ οπως το χρησιμοποιουσαν τις δεκαετιες φορτις, φιφτις, καποιοι κατοικοι της βορειας ελλαδας (ενδεικτικο λινκ: Δεν σας αρέσει, ε; Εμένα όμως θα μ' άρεζε! ), χρησιμοποιω καποιος παρατατικους εξεζητημενους και καθαρευουσιανικους κλπ κλπ.

κατα τ αλλα, η γραμματικη και το λεξιλογιο μου θα ελεγα οτι ειναι σε αρκετα καλο επιπεδο, κοιταζοντας γυρω μου (γενικως εννοω, οχι στο φορου, μην παρεξηγηθει...). ουτε απο κινητο γραφω. ποτές. ζαμέ.
θελω να πω, μην βαζεις τρολοφατσα, ειναι περιττη. τρολαρω ηδη τον εαυτο μου εξαρχης, καπως.

αλλά σ εχω για εξυπνο αθρωπο. 99% τα ξερεις αυτα που γραφω.
ε, νταξ, υπαρχει και το 1%. αγαπαμε τις μειοψηφιες, οπότε εξηγήθην γι αυτο το 1%.

φιλικοτατα, ο μαλαχτης της καρδγιας σου. 😍

Χαχα!

Εγώ βασικά, με το τελευταίο μου μήνυμα, ήθελα να "την πω" στον Χέλλιο. Δεν είχε σχέση με σένα το "παραλήρημα" του μικρού ταρανδακίου. Απλώς τα έγραψα έτσι για να δείξω την "αρρώστια" μου για τον Κόστνερ.

Εννοείται πως γνωρίζω την ιδιαίτερη "διάλεκτο" που χρησιμοποιείς και γουστάρω κιόλας! (y)

ΕΔΙΤ: Γιατί δηλαδή στο Kunena δε θα συνέβαιναν αυτά;;;... ΔΕΓΚΑΤΑΛΑΒΑ!
 
Last edited:

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,666
Γιατί τι είχε το Waterworld?
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,697
Τα έκανε θάλασσα.

Η καριέρα του Costner έπιασε πάτο.

Ψυχρολουσία.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,642
O Κοσνερ μου ειναι αδιαφορος. Το χορευοντας με τους λυκους, ειναι μια ταινια με ινδιανους που δεν αρεσε στους ινδιανους.
Το waterworld ηταν μια φτηνη απομιμηση του mad max,
Πιστευω οτι το Horizon θα ειναι τιμιο, επειδη ενα τετοιο εγχειρημα μοιαζει με κυκνειο ασμα. Σιγουρα θα εχει κλισε επειδη ο Κοσνερ τα λατρευει.
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
4,057
Τα έκανε θάλασσα.

Η καριέρα του Costner έπιασε πάτο.

Ψυχρολουσία.

Κι όμως, ήταν η ταινία που ευχαριστήθηκε περισσότερο σύμφωνα με τα λεγόμενά του (ίσως γι' αυτό πάτωσε...:Ρ). Νταξ, ούτε κι εμένα μάρεσε.
 
Top Bottom