What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Τι Παίζετε Αυτόν τον Καιρό - Part II

Miden Agan

Mind-flayer
Joined
Dec 3, 2012
Messages
1,627
Kingdom Come: Deliverance

Είπα να ασχοληθω μαζι του λογω της ανακοίνωσης του sequel και λογω της αγαπης που δειχνουν για αυτο μεγαλη μεριδα οσων ασχοληθηκαν.

So far (ειμαι λιγο πριν το τελος της περιπετειας) εχω να πω τα εξης:
Pros: Full immersiveness, υπέροχη φυση/περιβαλλοντα κλπ, μουσικη που συμβάλει στο immersion, o Henry, το ολο στορυ και narrative ειναι ΑΑΑ
Cons: (προσωπικη αποψη)
Nurishment-sleep κλπ θα μπορουσε να ειναι optional (πχ Hardcore επιλογή οπως στο NV), το "clunkiness" της μαχης που, ενταξει ρεαλισμος κλπ αλλα με ξενισε/ξυνισε πολυ, το bow use χωρις dot, το maximum weight στο inventory (ολα τα παραπανω τα αλλαξα με mod)
Καποια voice over ηταν εντελως ακυρα, πχ Lord Divish με αμερικανικη προφορα 30χρονου ηταν εκτος τελείως.
Και το κυριότερο που με ξενερωσε εντελως, λιγο πριν το τελος, κατα την προετοιμασια του siege, το παιχνιδι ειναι στην κορυφωση του και τι σε βαζει να κανεις???
Fetch quests...
Θα το ολοκληρώσω για χαρη του Henry (και της Theresa που περιμενει να τελειωσουν οι περιπετειες και να βαλει το Στεφανι) αλλα ρε φιλε, οχι πριν την κορυφωση Fetch quests, και πολλα κιολας!!!
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,560
Είναι αστείο αλλά μέσα στο πάσχα είχα ακόμα λιγότερο χρόνο να ασχοληθώ, οπότε τον λίγο χρόνο τον ξέκλεβα για λίγο Fallout NV, με έσκισε στα crash to desktop όμως αυτή την φορά. Αφού μου έβγαλε την πσυχούλα να δουλέψει στην αρχή και mod επί mod για να τα καταφέρω, οπτικά μόνο κάτι καλύτερα textures έβαλα μόνο, τελικά μάλλον πάει για παράτημα και επιστροφή στο Pathfinder Kingmaker, γιατί έκανα χθες ένα πολύ αναγκαίο format μετά από κοντά 5 χρόνια και φυσικά όλη η διαδικασία βουντού για να ξανά δουλέψει πρέπει να γίνει από την αρχή.

Δεν ξανα μπαίνω στην διαδικασία για παιχνίδι που έχω ξεζουμίσει.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,560
Κι έβαλες λινουξ Ε;
Δεν είμαστε έτοιμοι για prime time σπίτι με τίποτα, autocad/archicad για την σύζυγο + κάτι ειδικές εφαρμογές για κτηματολόγια... απαπαπα δε μπλέκεις.
Πάλι W10 έβαλα :p
 

razvedchiki

Death Knight
Joined
Dec 1, 2012
Messages
2,745
Απελευθερωνω τον πλουτο τον λαο του Grand Chien στο jagged alliance 3, με εχει αποροφησει εντελως τον τελευταιο καιρο.
δεν εχω παξει το 2 για να το συγκρινω, αλλα ειναι μια πολυ καλη μιξη ταχτικαλ party based με στοιχεια crpg. τωρα που το σκεφτομαι ειναι περισοτερο crpg παρα ταχτικαλ παιχνιδι.

παραλληλα λιωνω το soviet storm, μοδ για το panzer corps.
 

munkinnousu

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Dec 6, 2014
Messages
1,576
Ήθελα μετά το Prey να πιάσω το Control αλλά με έναν μαγικό τρόπο βρέθηκα να ξαναπαίζω το πρώτο Bioshock και μετά η νιτροαίσθηση μου έπιασε το Prey Mooncrash σε έκπτωση και τώρα θέλω να παίξω το Mooncrash αλλά να περάσω και ένα δεύτερο run το Prey στο hard αλλά να μην αφήσω και τα Bioshock και μόλις τώρα συνειδητοποιώ ότι το κείμενο μου βγάζει vibes προέδρου Εδεσσαικού χώρις ειρμό και συνοχή τατατα
 

Norshgaath

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Aug 3, 2023
Messages
1,977
Η ζωή και ο πόνος του κυρίου Μπραντε.

Ήθελα να ήξερα γιατί δεν είχα τσεκαρει τούτο το αριστούργημα!!!

Αν έχετε παρόμοιες προτάσεις που χάνω ρίξτε τες!!!
 
Top Bottom