What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Φέισπαλμ σταφ

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,113
@ccwr
once more with feeling γιατί έχω και καλύτερα πράγματα να κάνω, πχ να λιώσω το Trails in the Sky,
Εγώ δεν θίχτηκα από τίποτα, μια απλή ανάγνωση της αφίσας έκανα και ανέλυσα και λίγο το σκεπτικό μου. Το να το αντιλαμβάνεσαι σαν ειρωνεία επειδή δεν θες να κατανοήσεις και να θεωρείς τα πάντα ακραία άλματα λογικής, μεγειά σου με χαρά σου, δεν φταίω εγώ σε αυτό.

@Norshgaath
Οπως ανεφερα για μενα οι ανθρωποι του αντι-σπισιστικου χωρου στην ελληνικη πραγματικοτητα δινουν μια μαχη ανευ ουσιαστικου αντικρισματος. Αυτο ομως δε σημαινει πως πατουν σε λαθος βαση η πως δε πετυχαινουν την ενοχληση
Ακριβώς. Όπως το ίδιο γίνεται και με την lgbtqi κοινότητα ή πως σκατά λέγεται nowdays, την οποία θα την θεωρώ πάντα χαμένη μάχη μέχρι να βάλει ταξικό πρόσημο και πολιτικό λόγο στην διεκδίκηση των δικαιωμάτων της. Αλλά το να το πηγαίνεις στο άλλο άκρο και να την βαφτίζεις λοβοτομημένη, όπως χαριτωμένα ειπώθηκε σε άλλο θρεντ της φορουμάρας μας, ή να ποστάρεται μια αφίσα και να ακολουθούν χαριτωμένα ποτάμια περί vegans κλπ λες και θα μας διαγράψει απ' το patreon ο γρυπάρης της καρδιάς μας, δεν εξυπηρετεί σε τίποτα, αντιθέτως το βρίσκω παραπλανητικό και επικίνδυνο.
 

ccwr

Mind-flayer
The Ultimate Sacrifice Never tell me the odds Hug the Snek PCMaster Veteran
Joined
Dec 19, 2012
Messages
2,354
παραβλέπω ότι συνεχίζεις να προσπαθείς να γίνεις προσβλητικός σχολιάζοντας την αντίληψη μου. Προς το παρόν δεν θα σου απαντήσω. Αν δεν συνεχίσεις....

εδώ Ειρωνία σου:

Ε δεν ξέρω ρε φίλε, όσο κενό λογικής είναι να τριγκάρονται οι πάντες εδώ μέσα επειδή νομίζουν ότι μια αφίσα των βρωμερών vegans τους είπε σεξιστές επειδή θα σουβλίσουν αρνί το πάσχα 🤷‍♂️

και η δεύτερη στο προσωπικό quote toy tinapeis.

To καταλαβαίνω γιατί δεν μπορείς να εκφράσεις τα λογικά βήματα στο θέμα της κουβέντας μας. Γιατί δεν υπάρχουν. Αλλά επειδή δεν τα βρίσκεις να προσπαθείς να το γυρίσεις στο σορλολο και να πετάς και τον Γρυπάρη στην συζήτηση... είναι φθηνό...
 
Last edited:

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,113
Η αντίληψή σου καταλαβαίνει την ειρωνεία μου, τα λογικά βήματα δεν μπορεί να τα κατανοήσει όμως.

Άντε μια τελευταία.
μικρό παράδειγμα: προχθές ήταν να κατέβω στην απεργία. Τελευταία στιγμή κάτι έτυχε στη δουλειά, και για να βγει η δουλειά, έπρεπε να πάω. Τους έγραψα στα παπάρια μου και κατέβηκα στην πορεία; Όχι, πήγα στη δουλειά. Έδωσα εμμέσως το ΟΚ σε κάτι άλλο; Προφανώς.
Το ίδιο και με το αρνί. Δεν μου φαίνονται τόσο ακραία βήματα λογικής εμένα προσωπικά.

Η αναφορά στον γρυπάρη γιατί σε πείραξε και σου φάνηκε φθηνή; Τα μισά και βάλε ποστς εδώ μέσα εδώ και καιρό είναι σεξιστικά, ρατσιστικά, ομοφοβικά, και όλα τα ικά, δεν είδα να σε πειράζει κάτι όμως. Την αναφορά μου στον γρυπάρη όμως την βρήκες φθηνή.
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,341
Σε λίγο καιρό θα βλέπουμε τη στρημινκ περσόνα του Παθορη... UwU_Bathory-San
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,113
Σε λίγο καιρό θα βλέπουμε τη στρημινκ περσόνα του Παθορη... UwU_Bathory-San

παρέα με τον sugamoto θα γίνει χαμούλς :PCMR:
 

ccwr

Mind-flayer
The Ultimate Sacrifice Never tell me the odds Hug the Snek PCMaster Veteran
Joined
Dec 19, 2012
Messages
2,354
Άντε και μια τελευταία από μένα. Για άλλη μια φορά αντιπαρέρχομαι....

Η αναφορά στον γρυπάρη γιατί σε πείραξε και σου φάνηκε φθηνή; Τα μισά και βάλε ποστς εδώ μέσα εδώ και καιρό είναι σεξιστικά, ρατσιστικά, ομοφοβικά, και όλα τα ικά, δεν είδα να σε πειράζει κάτι όμως. Την αναφορά μου στον γρυπάρη όμως την βρήκες φθηνή.

Αναφέρεσαι σε δικά μου ποστς ή γενικά σε ποστς ? Εσύ ότι δεν σχολιάζεις, συμφωνείς σιωπηλά? lol

Φθηνή είναι η ειρωνιούλα και οι προσωπικές νότες στο ποστ σου. Ας συμφωνήσουμε ότι δεν μπορούμε να αλληλοπυροβοληθούμε, αλλά μπορεί αυτό το τζαρτζάρισμα να προκαλέσει flame.

μικρό παράδειγμα: προχθές ήταν να κατέβω στην απεργία. Τελευταία στιγμή κάτι έτυχε στη δουλειά, και για να βγει η δουλειά, έπρεπε να πάω. Τους έγραψα στα παπάρια μου και κατέβηκα στην πορεία; Όχι, πήγα στη δουλειά. Έδωσα εμμέσως το ΟΚ σε κάτι άλλο; Προφανώς.
Το ίδιο και με το αρνί. Δεν μου φαίνονται τόσο ακραία βήματα λογικής εμένα προσωπικά.

Θα μπορέσεις να βρεις την λογική σύνδεση μεταξύ της παράδοσης του σουβλίσματος και σεξισμού, ένφυλης βίας κτλ. Ή θα συνεχίσεις να λες άσχετα?

Το ότι δεν πήγεσ στην πορεία δεν σημαίνει ότι συμφωνείς ή ότι διαφωνείς με κάτι. Προφανώς επειδή δεν πήγες σε πορεία κατά της γενοκτονίας στην Γάζα π.χ. δεν σημαίνει ούτε κοντά ότι συμφωνείς με την γενοκτονία προφανώς..... Για άλλη μια φορά για σένα και μόνο, φτιάξε την λογική ακολουθία...
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,341

ccwr

Mind-flayer
The Ultimate Sacrifice Never tell me the odds Hug the Snek PCMaster Veteran
Joined
Dec 19, 2012
Messages
2,354
Τι περιμένεις από βοσκό σπισιστή. Ρατσίλας προς τα πρόβατα, ρατσίλας και στις γενέκες :ROFLMAO:. Εκεί στην Λαμία χρειάζεστε εκσυγχρονισμό.

edit: Aς υποθέσω ότι έκανε ο κόρακας απόπειρα επιχειρήματος βρίσκοντας έναν βοσκό με σεξιστικές αντιλύψεις, και αυτο το θεωρεί λογική σύνδεση. Μάλλον το παρασκέφτομαι επειδή μιλάμε για τον κόρακα.

αλλά i'll give him the curtesy ότι προσπάθησε.

To παραπάνω αποτελεί ανέκδοτο παράδειγμα, και δεν μπορεί σε καμία περίπτωση να αποτελέσει γενικευμένη λογική σύνδεση επι της αρχής. Εξαιτίας ακριβώς της ανέκδοτης σύνδεσης από ένα αυτόνομο άτομο ή ομάδα. Δεν αποτελεί απόδειξη γιατί πολύ απλά μπορούμε να βρούμε χιλιάδες αντίρροπα παραδείγματα arguably πολύ περισσότερα από το εν λόγω.
 
Last edited:

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,341
Αυτό που βλέπω εγώ είναι έναν 40αρη να κάνει λες και του πήρανε τη γλαρόσουπα από τα χέρια. Έχεις τα δικά σου αντεπιχειρήματα, σεβαστά, αλλά όταν συμπίπτουν με το κοντό φυτίλι και τα σουπα-μουπες, τότες κάπου χάνεται η μπάλα και πρωτίστως, δεν υπάρχει διάλογος.


Όπως και να έχει. αυτή η συμπεριφορά αυτή έχει περάσει τα όρια του αστεϊσμού και πλέον οδεύει στα σκαλοπάτια της ιατρικής περίθαλψης. I rest my case 😌
 
Last edited:

ccwr

Mind-flayer
The Ultimate Sacrifice Never tell me the odds Hug the Snek PCMaster Veteran
Joined
Dec 19, 2012
Messages
2,354
Επιχειρματολογώ πολύ ψύχραιμα κάνοντας dodge προσβολές, όπως την δικιά σου. Παρ' όλα αυτά το κοντό φυτίλι είναι δικό μου και η ευθεία προσβολή δικιά σου...

Η κουλτούρα του internet προσπερνάει την στοιχειώδη ευγένεια, όπως κάνεις και συ τώρα που είσαι τελείως εκτός ορίων. Μπορείς να συνεχίσεις να γλύφεις εκεί που σε φτύνουν, δεν είναι δικό μου πρόβλημα.
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,341
Η αλήθεια είναι πως οπότε βρέχει, βγάζω γλώσσα. Ελπίζω απλά να με φτύνει ο Θεός και μην είναι τίποτες άλλο.
 

ccwr

Mind-flayer
The Ultimate Sacrifice Never tell me the odds Hug the Snek PCMaster Veteran
Joined
Dec 19, 2012
Messages
2,354
Μπα δεν είναι ο θεός, είναι ο κώλος που γλύφεις.
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,341
Η κουλτούρα του internet προσπερνάει την στοιχειώδη ευγένεια, όπως κάνεις και συ τώρα που είσαι τελείως εκτός ορίων.
 

ccwr

Mind-flayer
The Ultimate Sacrifice Never tell me the odds Hug the Snek PCMaster Veteran
Joined
Dec 19, 2012
Messages
2,354
Έτσι πάει. όταν γίνεσαι προσβλητικός ο άλλος αποκτά το δικαίωμα άμυνας. Αν ήθελες ευγένεια, να ήσουν ευγενικός παπαρακο.
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,341
Μα δεν αναφέρθηκα σε τρίτης διαλογής υβριστικά σχόλια. Απλά είπα για φυτίλια και ότι αυτή την επαναλαμβανόμενη συμπεριφορά, μόνο νορμαλ δε την λες.
Εδώ και κάμποσες σελίδες, έχουν ακουστεί διάφορες απόψεις.
Το ότι δε συμφωνείς με κάποιον, δε πάει να πει αυτομάτως πως θα τον μειώσεις ή προσπαθεί να σου την πει. Και το τελευταίο να συμβαίνει, τότες απλά ζαμαμφου και move on, αλλιώς όλοι θα έπρεπε να μαλώνουμε στους δρόμους με όποιον μας κοιτάει παράξενα.


Εντιτορε: Κούρασε το όλο πράμα, πάω να συνεχίσω το μαραθώνιο στη μουσική των 70ς.
 

ccwr

Mind-flayer
The Ultimate Sacrifice Never tell me the odds Hug the Snek PCMaster Veteran
Joined
Dec 19, 2012
Messages
2,354
Τι λες βρε βλαμμένε. Είναι πρώτης διαλογής σχόλιο ή υβριστική η ιατρική περίθαλψη. Άντε μαρη ξεχειλωμένη σφουγκαρίστρα. Τράβα να γλύψεις εκεί που ξέρεις και άσε το πολιτισμένο διάλογο.

Αν θες να συνεχίσουμε πολιτισμένα. Για μένα αρκεί μια παραδοχή ότι παραφέρθηκες και ότι ήταν λάθος το σχόλιο σου..
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
4,023
Ελάτε ωρέ αγόρια τώρα, μέρες που' ναι...
Παίξτε κάνα παιχνιδάκι, φάτε κάνα παϊδάκι, κάντε κάτι τέλος πάντων για να ηρεμήσουν τα πνεύματα. Κρίμα δεν είναι να φτάνετε σε αυτό το σημείο με αφορμή μια παπαριά;
 

ccwr

Mind-flayer
The Ultimate Sacrifice Never tell me the odds Hug the Snek PCMaster Veteran
Joined
Dec 19, 2012
Messages
2,354
[insert quote koraki από το post που έσβησε]

Ποια είναι η διαπύστωση ρε.... ότι πρέπει να πάω σε γιατρό επειδή απαιτώ τον σεβασμό που δείνω;

Με το βετέξ στην γλώσσα είσαι καιρό τώρα. Απλά εγώ έχω την ευθύτητα να στο πω κατά μουτρα, αντί να τα λέω με 3ους σε dms.

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Σταματάω, μιας και αυτό το ping pong προσπαθούν να επιτύχουν αυτές οι "αθώες" διαπιστώσεις, Mε μεγάλη μου χαρά προσβάλλω τους κατα καιρούς παπάρες, όταν πρώτα αυτοί γίνονται προσβλητικοί-passive aggresive. μάθετε να συζητάτε χωρίς ad hominem, έλεορ δηλαδή, τόσο πολύ πάσχετε από έλλειψη επιχειρημάτων;

Μου θυμίζει φιλαράκι που κατά την αντίληψη μου σκέφτεται συνέχεια με ad hominem. Και το standar επιχείρημα του όταν εκφράζεται μία 'άποψη είναι "πρέπει να διαβάσεις το τάδε, αλλιώς δεν μπορούμε να συζητήσουμε". Όταν υπάρχει καλή πρόθεση και δεν μπαίνει ο εγωϊσμός και η προδιάθεση(bias) προς μια άποψη, στην μέση, αποδεδειγμένα άνθρωποι που διαφωνούν κάθετα, μπορούν να κάνουν εξαιρετικά παραγωγικές συζητήσεις και για τις 2 πλευρές.

Για αυτό πάντα επιδιώκω να συζητάω με ανθρώπους που διαφωνώ, δυστυχώς κατά κανόνα είναι εξαιρετικά δύσκολο να βρεις πραγματικά πολιτισμένο ανιδιοτελή συνομιλητή, όπως φαίνεται ανέκδοτα από την ειρωνική αναδίπλωση του bathory, η ευθεία προσβολή του κοράκι..
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,341
Με το βετέξ στην γλώσσα είσαι καιρό τώρα. Απλά εγώ έχω την ευθύτητα να στο πω κατά μουτρα, αντί να τα λέω με 3ους σε dms.
Πολύ στα σοβαρά δεν έχεις πάρει το τροπάρι του ίντερνετς;
Δε πα να με λένε τρόμπα και μέγιστο μακακα.
Κάνω τη πλάκα μου και I don't care για τα υπόλοιπα τερτίπια. Λες και με ξέρουν δηλαδής 😆
 
Top Bottom